Тренінги з надання допомоги при травмах

Ми, у партнерстві з Гарвардською гуманітарною ініціативою, проводимо тренінги з надання допомоги при травмах та масових ураженнях для українських медиків та інших осіб.

ENGLISH | UKRAINIAN


Працюючи з партнерами у сфері охорони здоров’я та державного сектору, Міжнародний медичний корпус визначив напрямки для підвищення кваліфікації медичного персоналу та екстрених служб реагування в Україні, зокрема, як надавати допомогу при травмах і масових ураженнях, а також у разі виникнення хімічної, біологічної, радіологічної, ядерної та вибухової небезпеки (CBRNE).

Міжнародний медичний корпус та Гарвардська гуманітарна ініціатива (HHI) спільно з Американською колегією хірургів, Національною асоціацією екстрених медичних техніків та Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) розробили, організували та провели тренінги в Україні, які на сьогоднішній день вже відвідали тисячі людей.

Перелік курсів:

  • Розширена підтримка життя при травмі
  • Основи роботи медсестри при травмі
  • Основи допомоги при травмі на догоспітальному етапі
  • Основи педіатричної травми
  • Зупини кровотечу®
  • Допомога при масових ураженнях
  • Допомога при хімічних, біологічних, радіологічних, ядерних та вибухових ураженнях

Наразі ми адаптували принципи, викладені в цих курсах, створивши серію навчальних відеороликів українською мовою (з англійськими субтитрами), які охоплюють сім основних напрямків.

  • Курс “Розширена підтримка життя при травмі” (Advanced Trauma Life Support) навчає негайному наданню допомоги травмованим пацієнтам, включаючи забезпечення прохідності дихальних шляхів, дихання і вентиляцію, кровообіг з зупинкою кровотечі, оцінку інвалідності/неврологічного статусу, а також повний огляд і вплив навколишнього середовища.
  • Курс “Основи роботи медсестри при травмі” (Trauma Nurse Fundamentals) присвячений процесу медсестринства при травмі, зокрема первинному огляду та швидкому прийняттю рішень, дихальним шляхам і вентиляції, а також методам надання допомоги при травмі, таким як іммобілізація хребта.
  • Курс “Основи допомоги при травмі на догоспітальному етапі” (Prehospital Trauma Fundamentals) зосереджується на долікарняній допомозі з метою збільшення шансів на виживання пацієнта до моменту його надходження в лікарню, зокрема на огляді місця події та пацієнта, дихальних шляхах, диханні, вентиляції та оксигенації, кровообігу, кровотечі та шоку, пацієнтах з фізичними вадами, а також на ситуаційному навчанні.
  • Курс “Основи педіатричної травми” (Pediatric Trauma Fundamentals ) надає лікарям та медсестрам практичні знання та навички для надання високоякісної допомоги педіатричним пацієнтам з травмою.
  • Курс “Зупини кровотечу” (Stop the Bleed) навчає пересічних громадян, як рятувати життя, якщо у людей поблизу сильна кровотеча, а медичні працівники ще не прибули на місце події.
  • Курс “Допомога при масових ураженнях” (Mass Casualty Management) спрямований на підготовку до інцидентів з масовими ураженнями на рівні як окремих осіб так і закладів охорони здоров’я, а також на розробку планів реагування у випадку масових уражень на рівні закладу та організації.
  • Курс “Допомога при хімічних, біологічних, радіологічних, ядерних та вибухових ураженнях” (Chemical, Biological, Radiological, Nuclear and Explosive) містить інформацію про те, як надавати допомогу при хімічних, біологічних, радіологічних, ядерних ураженнях та вибухах на догоспітальному та госпітальному етапах, зокрема навчає методам дезактивації, надання медичної допомоги, використання антидотів та засобів індивідуального захисту, а також основам безпеки медперсоналу.

 

Ці відео, які можуть бути використані як в режимі реального часу, так і для підвищення кваліфікації, розроблені експертами в галузі медицини, громадського здоров’я та навчання. Вони мають на меті доповнити наші очні курси та охопити ширші верстви населення, сприяючи посиленню місцевих систем охорони здоров’я шляхом надання перевіреної, високоякісної інформації у відкритому доступі.

Після завершення роботи над проектом на нашому YouTube-каналі буде доступно 26 відеороликів для медичних працівників, фахівців з надання першої допомоги та зацікавлених громадян. Переглянути плейлист можна вже зараз.

Як зазначалося вище, відеоролики доступні українською мовою з англійськими субтитрами, до кожного відеоролика є транскрипт. Звертаємо Вашу увагу, що відеоролики стосуються надання допомоги при травмах, тому деякі фрагменти та зображення можуть виявитися неприємними для деяких глядачів.

Щоб дізнатися більше про роботу Міжнародного медичного корпусу в Україні, відвідайте наш український портал.

International Medical Corps; Harvard Humanitarian Initiative


Важлива юридична інформація щодо серії відеороликів “Врятуй життя” присвячених наданню допомоги при травмах та невідкладних станах>>